Der er indgået to valgforbund

VF1:
C. Det Konservative Folkeparti,
D. Nye Borgerlige,
H. Handicappartiet
I. Liberal Alliance
K. Kristendemokraterne
O. Dansk Folkeparti
V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

VF2:
B. Radikale Venstre
F. SF – Socialistisk Folkeparti
Ø. Enhedslisten – De Rød-Grønne
Å. Alternativet

 

 

A. Socialdemokratiet

Christian Haugk
Michael Jensen
Poul Erik Jensen
Per Bødker Andersen
Hanne Dam
Mikkel Christophani
Isabel Sejer Franzmann
Folmer Krogh
Michael Jørgensen
Pia Werborg
Vibeke Brandhof
Lissen Schougaard
Gert Verner Jørgensen
Elvis Comic
Martin Ø. Feldthaus Hansen
Mohamed Abdulahi
Hamlaoui Bahloul
Marwan Zobi
Ole Neupart

B. Radikale Venstre

Jesper Elkjær, Kolding
Anette Jorsal, Sdr. Bjert
Rune Christiansen, Kolding
Andy Joachim Pedersen, Kolding
Bo Skibelund, Almind
Charlotte Enevoldsen, Kolding
Finn H. Jensen, Hejls
Jens Sørensen, Kolding
Preben Tamborg Pedersen, Kolding
Ole Holst, Kolding
Thorben Lundø, Taps
Lars Keller, Kolding
Hans Krab Koed, Fovslet
Jørgen Steiner, Kolding
Helge Mariegaard, Christiansfeld
Emilie Henriksen, Vamdrup

C. Det Konservative Folkeparti

Knud Erik Langhoff, Bjert
Daniel Klestrup Bjærge, Ødis Bramdrup
Jonas Christensen, Kolding
Tina Poetzsch Birkelund, Kolding
Ole Kærup, Kolding
Casper Larsen, Kolding
Michael Ejby, Hejls
Michael Donslund Nielsen, Kolding

D. Nye Borgerlige

Jan Skræddergaard
Jørn Huglstad
Ulrik Gamskjær
Stig Nedergaard

F. SF – Socialistisk Folkeparti

Karina Lorentzen
Hans Holmer
Mette Voss
Villy Juknelis
Mathias Fischer
Kis Rauff
Dan Andersen

H. Handicappartiet

Carsten Hansen Bjørn, Lunderskov

I. Liberal Alliance

Dennis Paaske
Frank Schwaner
Martin Kodahl
Trine Lass

K. Kristendemokraterne

Henri Nissen, Christiansfeld
William Bak, Seest
Jørgen Høier, Seest

O. Dansk Folkeparti

Søren Rasmussen
Kristina Jørgensen
Molle Lykke Nielsen
Kristian Kruse
Susanne Hvid Hansen
Klaus Astrup
Niels-Jørgen Grabe
Finn Salling
Jack Abilslund-Gregersen
Kasper Aamann
Else Holm Christensen
Ruben Beck Madsen

V. Venstre, Danmarks Liberale Parti

Jørn Pedersen
Jakob Ville
Birgitte Kragh
Ole Alsted
Asger Christensen
Simon Rømer
Merete Due Paarup
Niels Henning Bladt
Yrsa Mastrup
Kjeld Kjeldsen
Tobias Kristian Jensen Jørgensen
Trille Nikolajsen
Eea Haldan Vestergaard
Mustafa Sayegh
Tanja Marek
Michael Krogh
Pernille Øhlenschlæger Pedersen
Hans Nissen Rosenberg
Steen Steensen Blicher
Lennarth Hansen
Karen Lunden
Morten Hansen
Jesper Christiansen
Vibeke Henriksen
Ole Martensen
Henrik Nielsen
Tanya Buchreitz Løwenstein

Ø. Enhedslisten – De Rød-Grønne

1. Benny Dall, Kolding
2. Ivan Balleby, Kolding
3. Jannie R. Nielsen, Dalby
4. Margot Pedersen, Kolding
5. Katrine Louring, Eltang
6. Ebbe Munk, Kolding
7. Gitte Rønbach, Kolding
8. Erik Voss, Kolding
9. Sarah Jensen, Kolding

Å. Alternativet

Bjarne Aasø
Kirsten R. Henneke
Jørn Bjorholm
Rikke Kok
Morten N. Christensen

 

 

Contact our Honeypot department if you are desperate to get blacklisted. Sincerely Ms. Pots and Mrs. Honey