Skip til hoved indholdet

Kolonihaver

Oversigt over Kolonihaveforeningerne i Kolding Kommune

Springbjerg 1-74. 74 haver

Formand Evald Lauridsen, Skolevænget 44, Kolding, tlf. 22 63 17 60

E-mail: evaldlauridsen@gmail.com
Kasserer Preben Lund, Enebærparken 24, Kolding, tlf. 22 38 12 30, e-mail: kenzolund@gmail.com

Djævlekløften 1-75. 74 haver

Formand Villy Jespersen, Vonsildvej 133, 6000 Kolding, villyrap@live.dk, tlf. 24 26 25 55.

Sekretær H. P. Thaysen, hpfalkenberg@gmail.com, tlf. 24 77 26 46.

www.Djævlekløften.dk

Svanesøen 200-290. 88 haver

Formand: Henrik Larsen, tlf. 60 71 86 87, email: svanekontakt@gmail.com

Finmarken 1-123. 116 haver

Formand Jan Rosiak, Finmarken 8, tlf. 60 77 05 33, e-mail: bestyrelsen@finmarken.dk
Kasserer Kirsten Knudsen, Chr. 4 Vej 44, have 8, Kolding, tlf. 24 41 35 25

E-mail: Bestyrelsen@finmarken.dk
www.finmarken.dk

Mosvig 1-46. 59 haver

Formand Ditte Elleby, Carl Plougsvej 126, 1.tv., Kolding, tlf. 42 56 94 00.

Kasserer Tina Christensen, Viffdam 45a 1.th., Kolding, telefon 26 88 57 06.

E-mail: mosvigkolonihave@outlook.dk

www.mosvig.weebly.com

Munkeparken 1-84 og Drachmannsvej 2-29. 102 haver

Formand Lisette Kehlet, tlf. 20 61 22 78

Kasserer Kamilla Andersen, kasserer@munkeparken.dk
E-mail: formand@munkeparken.dk
www.munkeparken.dk

Kæmnerengen 1-68 og Margrete Mortens Toft 61-76B. 79 haver

Centralforvaltningen, Strategisk Vækst-Udlejning,

Bredgade 1, Kolding, tlf. 24 76 99 20

E-mail: udlejning@kolding.dk

Ankerhus 1-64. 62 haver

Formand Bent Hansen, Troldhedevej 7, 2.tv., tlf. 41 13 21 13

Kasserer Else Marie Andersen, Hvidtjørnevej 16, st.th. tlf. 29 40 74 81

E-mail: ankerhuskolding@gmail.com
http://ankerhuskolding.dk/

Skovlyst 1-61. 60 haver

Jørgen Greisen, Skovparken 50b, tlf. 28 71 72 61, e-mail: greisen1@gmail.com
Kasserer Hans Jørgen Møller, Skovparken 25, 2. tv., tlf. 25 77 52 24, e-mail: hans@nellchen.dk

Søndermarken 1-35, Vamdrup. 34 haver
www.søndermarken.dk

Formand Knud-Erik Juhl Iversen, Trælle Ager 6G, 6580 Vamdrup, tlf. 23 96 40 61, e-mail: iversenknuderik@gmail.com

Kasserer Bente Goller, Åbakken 22, 6580 Vamdrup , tlf. 42 72 29 08, e-mail: bentegoller@gmail.com

Opdatér oplysninger om kolonihaveforeningen

Tilladelse til at gemme og behandle data *